سایت تخصصی کارآموزی,کارآفرینی و طرح توجیهی

دانلود کارآموزی نمونه کارآموزی فایل کار آموزی

خرید ویژه پکیج خرید ویژه پکیج خرید ویژه پکیج

اطلاعیه فروشگاه

در صورت سفارش تبلیغات لطفا با شماره 09187518105 تماس بگیرید

گزارش کارآموزی بازدید مهدکودک آریا

 گزارش کارآموزی بازدید مهدکودک آریا

 دانلود گزارش کارآموزی رشته تربیت مربی پیش از دبستان بازدید مهدکودک آریا با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 20

دانلود کارآموزی آماده

 

چکیده :

اقامه نماز در مدارس یکی از پر ثمرترین حرکتهای فرهنگی ـ دینی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که زمینه آشنایی بیشتر با نسب جدید با ارزشهای دینی واسلامی ، می باشد هر چند تا کنون گامهای موثری برداشته شده اما هنوز جهت ارشاد وهدایت دینی نونهالان ونوجوانان میهن اسلامی نیاز به تلاش مستمر در این زمینه می باشد واین وظیفه خطیر به عهده خانواده ومعلمان ومربیان است که دست اندر کاران تعلیم وتربیت این آینده سازان می باشد .دارای 20 سال سابقه کار در مقطع ابتدائی شهرستان بجنورد می باشم وهم اکنون مشغول تحصیل در رشته کارشناسی آموزش ابتدائی  در تربیت معلم امام محمد باقر (ع) می باشم ومامور به تحصیل هستم وبا راهنمایی استاد محترم وبا هماهنگی مدیر ومعاون پرورش دبستان x به پژوهش درباره نماز مشغول شدم وآنچه توجه مرا در این مندت جلب نموده عدم علاقه دانش آموزان به نماز وشرکت در اقامه نماز آموزشگاه می باشد . در این پژوهش که بصورت پژوهش در عمل انجام گرفته حل این مسئله می باشد که پس از برررسی وضعیت موجود با استفاده از منابع مختلف وراهکارهای که همکاران ارائه نمودند نکات ضعف وقوت بررسی وتجزیه وتحلیل گردید وراههای اصلی را اجرا که موجب علاقمند شدن این عزیزان در اقامه نماز با شوق ورغبت گردید که باعث خشنودی خودم وسایر همکاران شد .

 

مقدمه

كودكان در سالهاي پيش از دبستان به علت خصوصيات سني خود نياز به فضاي مناسب براي كار ، فعاليتهاي گروهي و حركت دارند وآموزش در اين سالها بيشتر بصورت بازي ، مشاهده وتجربه است . مهدهاي كودك افزون بر داشتن مربيان خوب وبا تجربه ، بدليل ويژگيهاي خاص خود به فضاي مناسب براي بازي وفعاليتهاي گروهي وحركت دارند ومكاني كه براي احداث مهد كودك در نظر گرفته مي شود بايد تامين كننده مسائل ايمني ، بهداشتي آسايش كودكان باشد  وبهتر است در جوار فضاهاي سبز ، آموزشي ومسكوني احداث شود.

فضاي بازي كودكان با هدف پرورش خلاقيت قوه ابتكار ، بايد از يك قسمت اصلي وچند فضاي جانبي تشكيل شود كه فعاليتهاي اصلي ودست جمعي مانند سرود خواني ، قصه خواني وبازي با اسباب بازي در آن انجام گيرد

در مهد كودك بايد قفسه هاي طبقه بندي وقابل دسترسي براي كودكان جهت نگهداري كاغذهاي رنگي ، آبرنگ ، مداد رنگي وجود داشته باشد.

ميز وصندلي قابل شست وشو ومتناسب با اندازه هاي كودك نيز بايد درنظر گرفته شود .

رنگ آميزي ديوارها بايد زيبا ، زنده ، روشن وقابل شستشو باشد

ايجاد فضاي سبز در محوطه باز مهد كودك به لحاظ حفظ سلامت محيط ضروري است در فضاي بازي از وسائل بازي مانند تاب ، سرسره ، چرخ وفلك استفاده گردد تا نيازهاي كودكانه او را ارضاء كند وعضلات كودك رشد كند تا بتواند به توانايي هاي خود بيافزايد .

ايجاد فضاي بي خطر براي خواب كودكان ، لازم است محل خواب واستراحت با توجه به نياز مبرم به آموزش وسكوت ، بهتر است كه در جوار ويژه فعاليتهاي هنري باشد كه به طور نسبي از سر وصداي كمتري برخوردارند.

بايد به درجه حرارت ، نور ، صدا ورنگ نيز توجه شود.

در محل خواب كودكان تخته خواب بايد با نرده محافظت شود

وسائل بازي كه در اختيار كودكان قرار مي گيرد مي بايست از لحاظ جنس رنگ از موادي ساخته شوند كه سلامت كودك را به خطر نيندازند

در انتخاب تسهيلات شست وشو بايد اندازه كودك رادر نظر گرفت در اين صورت كودكان مي توانند براحتي از آن استفاده كنند

يكي از عملكردهاي سالن هاي چند منظوره در مهد كودك صرف غذا است لذا كودكان مي توانند به عنوان غذا خوري از اين فضا استفاده كنند اين محل بايد تا حدالامكان نزديك آشپزخانه باشد واز سرويسهاي بهداشتي ومحل رفت وآمد كاركنان به دور باشد همچنين براي تغذيه همزمان كودكان بايد گنجايش استقرار صندلي وميز نهار خوري به تعداد كودكان را داشته باشد .

كودكان بايد طي روز از فضاي آزاد استفاده كنند و با وسايل بازي همچون تاب و چرخ وفلك بازي كنند

در يك مهد كودك بايد اسباب بازي مناسب سن كودكان چون پازل ، لگو ، مكعب ، عروسك به تعداد مورد نياز موجود باشد .

در صورت تعبيه پله تا حد امكان بايد ارتفاع آن كم باشد محل ورود پله هايي كه در دسترس كوكان مي باشد بايد با حفاظ و فلزي و چفت مطمئن مسدود گردد .

در انتخاب مكانهاي هنري دو عامل مدنظر قرار مي گيرد : 1) دارا بودن چشم انداز مناسب و زيبا كه تا حد امكان روبريو سبز و باز باشد . 2) فعاليتهاي هنري ، به طور نسبي در آن صورت گيرد . فعاليت هاي عمومي و انفرادي با هدف افزودن به يادگيري كودكان، تقويت حس همكاري و كنجكاوي از دو قسمت تشكيل شود .بخشي به فعاليتهاي جمعي مانند خواندن و نوشتن مي پردازد و بخش ديگر كه به           انجام كارهايي نظير، نقاشي، كار دستي و خانه سازي با بلوك و ... اختصاص
مي يابد.

مربي خوب : (كودك به محبت نياز دارد . مربي مي تواند اين احساس را به كودك بدهد و بداند كه چگونه با كودك ارتباط برقرا كند . مربي مي تواند به كودك اعتماد به نفس و قدرشناسي ياد بدهد .

آموزشي خانواده : در سالهاي شكل گيري شخصيت كودك يعني همان 6 سال اول زندگي اول و موثرترين مربي مادر است . از اين رو مادران بايد مجهز به شيوه هاي علمي كودك با شند .آموزش مادر كمك مي كند كه با كودكان خود رفتار مناسب او داشته باشند وبه بروز خلاقيت او كمك نمايند فعاليت هاي مراقبت براي رشد و تكامل كودكان خردسال موجب پشتيباني درست از كودكان خردسال شامل كار كردن با والدين به خصوص مادران برا ي افزايش مهارتهاي تربيتي آنان مناسب با نيازهاي خاص رشد كودكان است .

 

 

 

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
51_384392_1069.zip2.2 MB